Yeme - İçme
  Klasik Mutfaklar
  Uzman Mutfaklar
  Dünya Mutfakları
  Kahvaltı
  Tatlıcılar
  İçecek
  Gezi
  Kültür
  Kamp
  Turlar
  Deniz
  Hobi - Aktivite
  Alışveriş
Haberler
1 2
Kışın içinizi ısıtacak 10 içecek20.02.2010

Bu hafta listemiz biraz farklı görünebilir. Çünkü sıralamayı mekâna değil, içeceğe göre yaptık. Ama sakın salep, bozadan veya Türk kahvesinden daha mı iyi diye düşünmeyin. Jürimizin bahsettiği her içeceğe yer verebilmek için böyle yaptık. Adı en çok anılan da, listelerde üst sıraya tırmandı; elbette en iyisini nereden bulabileceğiniz bilgisi ile... İşte size soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak dumanı üzerinde alternatifler.

Bira - patatesin en iyi 10 adresi26.06.2009

Şehirdesiniz, hafta sonu sıcaktan bunalmışsınız, küçük bir tatil anına ihtiyaç var. Ya da sahildesiniz, denizden yeni çıktınız ve mideniz kazınıyor. Her iki durumda da soğuk bir biranın yanında patates kızartması iyi gitmez miydi? Evet, dünyanın en harcıâlem içkisi ile yemeğindensöz ediyoruz. Ama bu konuda da çok önemli kriterler var. Biranın soğukluğu, fıçıysa çok sulu olup olmadığı, patatesin yağ oranı,kıtır olup olmadığı gibi. Jüriüyelerimize bira-patatesin en iyi mekânlarını sorduk.

10 popüler yazlık mekandan 10 kokteyl13.06.2009

Adı üstünde kokteyl. Başka içkilerebenzemiyor. Kendisine özel bir zaman,ambiyans hatta bir mevsim tahsis edilmesini istiyor. Şu sıralar tam kokteylzamanı. Bu içkinin tadı en çok püfür püfür açık hava mekanlarında güneşi batırırken çıkıyor. Hazırlarken meyveden baharata kadar pek çok malzeme kullanılıyor. Ancak içkileri karıştırmak ve sunmakciddi bir hüner gerektiriyor. Arka arkaya içip çarpılmamak ise başlı başına bir sanat. En popüler 10 mekana bu yaz hangi kokteyllerin öne çıkacağını sorduk, bizimle favori reçetelerini paylaştılar. Çalkalayın, karıştırın, süsleyin ve yudumlayın...

10 ünlü barmenden en popüler 10 kokteyl15.08.2008

Kokteyller en çok 5 yıldızlı otellerde ve yazın deniz kenarında tüketiliyor. Bu yaz da insanlar havuz başlarında, beach club’larda rengarenk kokteyller içtiler.

İstanbul’un en iyi 10 kaldırım üstü kahvesi16.05.2008

Yaz geliyor. Artık sokaklara çıkmak, açık havada yiyip içmek, oturmak, sohbet etmek istiyoruz. Bunun için kapılarından dışarı taşan kafeler çok ideal.