Yeme - İçme
  Klasik Mutfaklar
  Uzman Mutfaklar
  Dünya Mutfakları
  Kahvaltı
  Tatlıcılar
  İçecek
  Gezi
  Kültür
  Kamp
  Turlar
  Deniz
  Hobi - Aktivite
  Alışveriş
Yurtdışında en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışına çıkınca gittiği ülkelerin lezzetlerini denemek isteyenler ağırlıkta olsa da, yanı yakıla Türk mutfağı arayanlar da var.

Türk mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından biri olmakla kalmıyor, dünyanın çeşitli köşelerine de yayılıyor. Hiç ummadığınız bir ülkede karşınıza bir restoranı çıkarsa şaşırmayın! Yurtdışındaki Türk restoranları bir yandan gönüllü turizm elçisi gibi çalışıp Türk mutfağını tanıtırken, yurdışında yaşayan  Türklerin memleket hasretini de dindiriyor. Listemizde yer alan restoranların çoğu Londra’da ve New York’ta bulunuyor. Restoranlarda genel olarak klasik Türk mutfağının örnekleri sunuluyor. Bazı restoranlarda otantik tatlar korunurken, bazıları bulundukları ülkenin damak tadına uygun sentezler de yapıyor. Jüri üyeleri bu restoranlardaki bazı yemeklerin Türkiye’deki benzerlerinden çok daha iyi yapıldığını belirtiyor. İşte yurtdışında yolunuzu düşürüp Türk yemekleri yiyebileceğiniz restoranların en iyi 10’u.  

SIRAEN İYİLERŞEHİR
 1
SOFRA
 
 2
PERA
 
 3
ÖZER
 
 4
DERVISH
 
 5
TURKISH KITCHEN
 
 6
KENT
 
 7
EFES
 
 8
ALİBABA
 
 9
KERVANSARAY
 
 10
TIKE
 
 
   Yorum Sayısı: 1 / 1Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  ahmet nail maktav25.10.2008 23:24:01 
 ozür dilerim ama bu 10 restaurant bana eh iste haber olsun sayfa dolsun gibi geldi bu yerler bilinen yerler bende otursam oraya masa basina bende aynen yazabilirim bir arastirma yapmama gerek olmayan mekanlar resimler bile ayni cikan resimler valla hürriyet gazetesine yakismiyor seray sever yemekten ne anlar dervish kapandi pera nin mazisi ne özer hayatini iyi anlatir iki gözü iki cesme kervansaray türk mutfagi alakasiz yer kent viyana corbaci hamdolsuncular ne alAKA TÜRK MUTFAGI ILE LÜTFE 
 
   Yorum Sayısı: 1 / 1Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>